FANIT 
s.r.o.

Vývoj, výroba, predaj, inštalácie
 
- Pult Centralizovanej Ochrany  =Dunaj PRO=
- Zabezpečovacie systémy a ústredne  =MODUS=
- Prístupové a dochádzkové systémy
- VoIP, Telekomunikačné a informačné systémy
- Priemyselná televízia a videosystémy
 

 

Komunikátor MODUS

Ide o modul - mini verziu plne programovateľnej zabezpečovacej ústredne, ktorá umožňuje pripojiť 24 zón (slučiek) a ich rozdelenie na 8 samostatných skupín.

Na rozdiel od plnej verzie ústredne MODUS je tento model bez zdrojovej časti. Napájanie modulu je realizované =12V z hostiteľského systému tak, aby bolo možné naplno využiť všetky vlastnosti ústredne MODUS a zároveň využiť modul ako univerzálny komunikátor systému PCO "DUNAJ".


Vďaka svojím rozmerom a konštrukcii je modul ústredne MODUS - Komunikátor vhodný hlavne ako cenovo výhodný GPRS alebo RADIO komunikátor pre také aplikácie, pri ktorých už existuje vybudovaný bezpečnostný systém alebo pôvodný nie je možné zameniť za systém MODUS.

Modul MODUS - Komunikátor je možné doplniť v rámci zostavy o napájaci zdroj a tak vytvoriť plnohodnotnú ústredňu kategórie MODUS. Ovládanie modulu (ústredne) je zabezpečované s max. 4x LCD klávesnicou pomocou užívateľsky intuitívneho (a teda ľahko) ovládateľného programového vybavenia. Modul má k dispozícii 4x užívateľsky plne programovateľný výstup PGM (chránený proti prúdovému preťaženiu - 2x 1.5A, 2x 150 mA). Modul je možné programovať a diaľkovo monitorovať prostredníctvom počítača.           

Prídavné zariadenia umožňujú komunikáciu a prenos správ na monitorovacie stredisko PCO (plná podpora systému PCO "DUNAJ" ako i podpora PCO iných výrobcov).

Okrem štandartných funkcii má Komunikátor Modus zabudované programové vybavenie pre nasledujúce komunikačné rozhrania:

● plná podpora rádiového komunikátora PCO "DUNAJ"
● plná podpora rádiovej siete opakovačov systému "DUNAJ"
● plná podpora nadhovorového komunikátora PCO "DUNAJ"
● prenos správ systémom GSM SMS a GSM vyzváňanie
● komunikácia pomocou ATV s prenosom dát alebo hlasovej správy
● plná podpora prenosu prostredníctvom GPRS siete systému PCO "DUNAJ"
● plná podpora prenosu prostredníctvom ETHERNET siete systému PCO "DUNAJ"


Moduly pre komunikátor MODUS

● Hlasový syntezátor VS.16, VS.20
● Telefónny momunikátor TK.01
● GSM modul
● GPRS modem
● ETHERNET komunikátor

● Rádiový komunikátor AC-DEC
● Sériový kábel AC.232
● Programové vybavenie "m_load.exe"
● Nové verzie programov bezplatne dostupné cez internet

 

Modul zdroja

Modul je určený k napájaniu komunikátora a riadeniu dobíjania akumulátora (7 - 17 Ah). Prepojením modulu zdroja s modulom komunikátora vznikne plnohodnotná verzia ústredne typu MODUS.

 

GPRS, GSM modul

Slúži na prenos správ ústredne (stavu a poplachových informácii) telefonicky, SMS správami alebo prostredníctvom IP siete GPRS systému PCO "DUNAJ" cez hostiteľskú GSM sieť.

 

Rádiový komunikátor AC-DEC

Rozširujúci rádiový modul s príslušnou rádiostanicou je určený na prenos poplachových a stavových informácií na monitorovacie stredisko PCO systému "DUNAJ".